DODGE WC 57 COMMAND CAR

Rekonstrukcja pojazdu Dodge WC 57 Command Car
Dodge WC 57 Command Car to bardzo rzadki pojazd armii amerykańskiej z okresu II wojny światowej. Był to pojaze typowo osobowy i służył on głównie do przewozu oficerów. Ten egzemplaż ma bardzo ciekawą historę ponieważ po II wojnie w ramach pomocy dla Polski gdzie służył w LWP a nastęne został przekazany dla Straży Pożarnej. Dzielnie woził strażaków OSP Niedźwiedź. Odpowiedniego Niedźwiedzia odnaleźliśmy dzięki starej tablicy rejestracyjnej któa była na klapie pojazdu.
Okazało się że to Niedżwiedź w okolicy Ząbkowic śląskich. Dotarliśmy do zdjęć tego pojazdu w pełnej krasie. Strażacy pozwolili sobie przedłużyć go o jeden rząd siedzeń, na szczęśćie nie narobili zbyt dużych szkód. Pojazd trafił do nas w stanie totalnej rozsypki, bardzo mocno zdekompletowany i po kilku nieudolnych próbach przywrócenia go do sprawności.
Po prostu niedokończony projekt doczekał się szczęśliwego końca. Wymagał wręcz "Paganiniego" blacharki żeby wrócić do oryginalnej formy, ale takiemu właśnie specjeliście powierzyliśmy to zadanie. W trudzie i znoju, iskrach i kurzu karoseria odzyskała dawny kształt. Udało się również odnaleźć oryginalną ramęod tego pojazdu i na tej właśnie ramie odbudowaliśmy pojazd, użyając do tego tylko oryginalnych podzespołów i robiąc wsztystko zgodnie ze sztuką. Aktualnie czekamy na kilka podezspołów i mamy nadzieję zakończyć szczęśliwie ten projekt i wybrać się na wyprawę do OSP Niedżwiedź.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z rekonstrukcji tego ciekawego pojazdu.

Skrzynia Hardigg - na kółkach
Breloczek DANGER
Beret Bundeswehry tłoczony - czarny - używany
Buty Magnum Elite Spider Desert - WYPRZEDAŻ
Saperka nit - DDR
Zapalniczka srebrna błyszcząca
Kuchenka polowa - Szwajcaria
Polar Helikon Infantry - WP Camo
Stay Back
Kanister na wodę US Army - piaskowy - używany