MUTT AM GENERAL M151A2

Rekonstrukcja pojazdu AM General M151A2 MUTT
Military Utility Tactical Truck

Równolegle rekonstruowaliśmy dwa pojazdy tego typu pochodzące z armii Arabii Saudyjskiej. Pojazdy zostały zdemobilizowane przez saudyjczyków i odstawione na pustynię. Jeden z naszych znajomych znalazł je na pustyni i zapytał czy nie jesteśmy nimi zainteresowani. Oczywiście znalazło się kilku chętnych i już po kilku miesiącach pojazdy znalazły się w porcie w Antwerpii gdzie zostały odprawione na terenie UE. Po dotarciu do Polski i weryfikacji przez rzeczoznawcę rozpoczęliśmy gruntowną rekonstrukcję.
Rekonstrukcja odbyła się dość sprawnie, ponieważ do tego typu pojazdów można jeszcze kupic bardzo dużo oryginalnych podzespołów. Do rekonstrukcji stosowaliśmy oryginalne części, lakiery itd. Jeden z pojazdów pozostał zielony, a drugi został pomalowany zgodnie z instrukcjami US ARMY w kamuflaż leśny woodland. Ostatni kamuflaż stosowany na pojazdach tegpo typu.
Po kilku miesiącach pojazdy odzyskały dawną sprawność techniczną i zostały wpisane do rejestru ruchomych zabytków techniki przez konserwatora zabytków.
Dziś są w pełni sprawne i dają swoim właścicielom dużo radości.
W galerii obok możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych podczas prac rekonstrukcyjnych.

Światło chemiczne
Beret Bundeswehry tłoczony - czarny - używany
Saperka nit - DDR
Naszywka - 1st Infantry Division, Big Red One
Hełm CVC DH-132A - używany - US Army
Polar Helikon Infantry - WP Camo
Kanister na wodę US Army - piaskowy - używany
Latarka kątowa - duża - oliwkowa
Kuchenka polowa - Szwajcaria
Zapalniczka srebrna błyszcząca